door eaglemotorsport » 19 sep 2011 18:55
Op de 300cc met Europese typegoedkeuring voor een driewielig motorvoertuig zit inderdaad een begrenzing, net als bij de 250cc (die overigens niet veel van elkaar verschillen qua vermogen).
Deze begrenzing is toegepast, om op die manier niet boven het maximale toegestane vermogen te komen dat in overeenstemming is met de typegoedkeuring.
Zodra je het vermogen gaat vergroten zodat je 125 km/uur kan halen, zonder de typegoedkeuring, kenteken registratie en BPM te herzien, ben je in overtreding. Omdat je vanaf dat moment een quad hebt die niet meer in de juiste categorie valt maar thuis hoort in een zwaardere categorie. Voor de zwaardere categorie gelden andere reglementen.
Dat is slechts ter informatie over de regelgeving welke van toepassing zijn op quads met Nederlands kenteken.
(Bij auto's heb je daar niet zo snel last van, omdat die qua vermogen niet snel in een andere categorie vallen, tenzij het gewicht toeneemt).
De begrenzing zit onder meer in elektronica, alsmede in de mechanica, maar dat terzijde.
Buiten de daadwerkelijke begrenzing om de quad harder te laten rijden, is er ook nog iets nodig om de quad harder te laten remmen en beter te laten sturen.
De standaard remmen voldoen niet om een dergelijk zware quad van 125 km/uur tot stilstand te brengen.
Denk ook aan de banden, die hebben momenteel een F als snelheidsindex.
Die banden zijn geschikt voor 80 km/uur. Niet voor 125 km/uur.
De standaard lagers verbranden en lopen vast bij hogere snelheden en 32 pk.
Zoals de constructie er nu voorstaat, is deze niet geschikt voor 32 pk.
Maargoed, om het geheel nog even te ontmoedigen (voor zover de moed je niet in de schoenen is gezakt);
Het is net als het opvoeren van een brommer of scooter. Zodra je voertuig boven de toegestane snelheid kan komen, of je hebt het vermogen verhoogd naar meer dan het maximale dat geregistreerd op je kenteken staat, pleeg je een strafbaar feit zodra je op de openbare weg komt. Tevens ben je niet meer verzekerd.
Ongeacht of je het vermogen of snelheid daadwerkelijk benut.
De typegoedkeuring zoals die er nu ligt voor deze quad, geeft aan: max 80 km/uur.
Wil je toch een quad met 32 pk, die 125 km/uur kan rijden?
Dan kan ik alleen aanraden om een quad aan te schaffen die dat ook kan.
Met 125km/uur een salto maken, omdat de voorbanden spontaan klappen of lagers die vast slaan, remblokjes die smelten als boter in een warme pan, ik wil