Pagina 1 van 3

even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 17:12
door mdj23
beste iedereen,

ik zou sinds vrijdag een trotse eigenaar van een jla loncin moeten zijn.
heb deze vrijdag opgehaald en het gaat om een 2e hands exemplaar met 370 km op de teller. Vorige eigenaar beweerde dat de accu slecht was en dat nadat ik een nieuwe accu zou gehaald het probleem zou moeten worden opgelost. ik kon hem dus alleen starten als iemand mij aanduwde. nu is het probleem:

ik reed op een normale verharde weg en reed ongeveer 70, ineens viel het vermorgen weg. quad stopte gewoon tijdens het rijden en kreeg hem met geen mogelijk aan!? zelfs aanduwen lukt niet. als ik nu hem wil starten lijkt het alsof de motor niet wilt aanslaan? ik hoor namelijk alleen maar de startmotor. aan de bougie ligt het niet want daar heb ik ook een nieuwe ingedraaid.

ik krijg de quad dus niet gestart en daar baal ik echt van! vooral met dit weer maar ook omdat ik hem pas net heb! ik hoop gauw een oplossing te kunnen vinden en kan alle hulp gebruiken, alvast bedankt!

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 17:14
door mdj23
kan het ook hier aanliggen? dat hij misschien valse lucht zuigt? maar dan zou ik hem nog wel aan moeten kunnen duwen, want dat is altijd gelukt

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 17:17
door daddylicious
Hoi,

Welkom hier.

draait alleen de startmotor ?
Zoja dan kan het zijn dat je wat tandjes van een tandwiel kwijt bent.
Eerst zou ik kijken of je bougie vonkt en hij benzine krijgt.

mvg Arjan

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 18:42
door mdj23
hoi, bedankt voor je reactie!

hij krijgt wel benzine en bougie vonkt ook gewoon, hoe kan ik zien dat ik die tandwieltjes kwijt bent? en weet je toevallig ook waarom hij tijdens het rijden is uitgevallen?

ik moet wel even vermelden dat ik de ventilator op de koeling nog nooit heb zien draaien. is er misschien iets zodat ik hem wel aan kan zetten?

alvast bedankt!

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 18:45
door daddylicious
Je hoort de startmotor wel draaien toch?

Uitvallen onder het rijden, tsja kan diverse oorzaken hebben.
Heb je toevallig een foto van de zijkant van het motorblok. ( kant van de ontsteking)
Heb bij mij aan de linkerzijde boven het tandwiel een ronde afdekkap met 3 boutjes zitten, als ik deze demonteer dan kan ik de tandwielen van de overbrenging van de startmotor zien zitten.
Bij mij waren er laatst een aantal afgebroken.


gr

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 19:12
door dimpower
Welkom.jammer dat je nu al problemen hebt.de loncin is nogtans een zeer leuke quad met normaal weinig tot geen problemen.die foto van de uitlaatsplitsing waar je denkt dat hij valse lucht zuigt is zeker het probleem niet hoor.hij blaast daar alleen zijn uitlaatgassen door.heb het ook meegemaakt dat die spanring loskwam.hels lawaai heb je dan want wordt niet meer gedempt.nieuw deftige spanring errond en probleempje is opgelost.
je startprobleem dan:is je dodemansknop niet op uit gevallen tijdens rijden?want dan doet hij inderdaad niet veel.

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 19:14
door mdj23
ik zal er morgen even naar kijken en een paar foto's van maken!

gr

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 19:17
door dimpower
dodemansknop is die rode knop rechts op je stuur.moet in het midden staan anders hoor je inderdaad alleen de startmotor.

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 19:29
door daddylicious
Oke,

bij de madmax kan die alleen aan of uit en dan doet de startmotor echt niks.

Gr

Re: even voorstellen! gelijk jullie hulp nodig

BerichtGeplaatst: 17 apr 2011 19:42
door dimpower
bij de loncin hoor je de startmotor wel draaien maar slaat hij niet aan.
wat de ventielator betreft kan je die niet zelf aanzetten.hij slaat zelf aan en af naarmate de motor warm heeft.als je eens een stukje rijdt aan hoge snelheid en je dan bv voor het rood licht staat slaat hij meestal wel aan.anders eens een stukje rijden en steedscgoed optrekken en terug goed afremmen op motor en terug opnieuw.normaal slaat die dan zeker aan.anders eens de fiche bekijken. ;)